
Світлана Ракова
СОО
Якщо Ви продаєте тільки офлайн, то Ваш бізнес не працює на 100%, адже без уваги залишається величезна потенційна аудиторія – інтернет-користувачі. Зараз можна спостерігати стрімке зростання інтернет-магазинів у найрізноманітніших напрямках, що цілком обґрунтовано: кожен підприємець бажає отримати максимум прибутку від своєї справи.
Відкрити онлайн-магазин набагато простіше. Не потрібно купувати або орендувати приміщення, вирішувати паперові питання з цілим рядом держструктур і збирати значну суму грошей. Проте, щоб Ваш сайт запрацював, став впізнаваним і почав приносити більший прибуток, необхідно докласти чимало зусиль і постійно підтримувати ресурс (SEO-просування, рекламу, оновлення дизайну, асортименту та ін.).
Клієнти офлайн-магазину (потенційні та реальні) – це виключно ті люди, які зайшли до нього, ознайомилися з наявним товаром і можливо щось придбали. Якщо це не великий гіпермаркет, то їх кількість швидше за все обчислюється десятками. Інтернет-магазин дозволяє збільшити аудиторію до сотень і тисяч унікальних відвідувачів щодня, кожен з яких може щось у Вас купити.
Товари, виставлені в інтернеті, можна вільно переглядати у будь-який час доби і день тижня. Саме тому при належній організації ресурсу Ви отримуєте більш високий дохід. Оренда з часом минає, продавці щодня закривають магазин о 17 чи 18 годині, а онлайн-магазин продовжує працювати та приносити прибуток. Це вигідна довгострокова перспектива, адже запустивши проект в роботу одного разу, Ви отримуєте майданчик з повним асортиментом Вашої продукції або послуг на кілька років. В інтернеті клієнтами можуть бути жителі Вашого чи сусіднього міста, з віддаленого району чи іншої країни, все залежить від масштабності проекту та підключених логістичних каналів.
Проте, не варто очікувати великих дивідендів вже з перших місяців. Від моменту запуску сайту до отримання великого припливу чистого прибутку зазвичай проходить кілька років. Це пояснюється специфікою ведення бізнесу в Мережі:
Визначення ніші і групи товарів є основними критеріями для успішної реалізації онлайн-ресурсу. Від цього, зокрема, залежить його дизайн, зовнішній вигляд, кількість категорій, вкладок, шаблони та інші характеристики.
Коли Ви знаєте, що хочете продавати, слід вивчити своїх найближчих конкурентів. Зробіть сайт більш привабливим, ніж у них, а умови співпраці – більш вигідними. До того, як створити успішний інтернет-магазин, необхідно провести якісну підготовку, яка також включає в себе:
Щоб бути впевненим в успіху, слід ґрунтуватися на певних фактах. Варто запускати свій інтернет-магазин, якщо у Вас є бізнес-план, попит на товар з інших каналів (торгові точки, магазини у соцмережах). Однак відкрити сайт і завантажити на нього товари недостатньо, щоб продажі стартували.
Для популяризації інтернет-магазину необхідна реклама. Вона може здійснюватися у вигляді SEO-просування, контекстної реклами, а ефективність виконаної роботи вимірюється у динаміці унікальних відвідувачів та їх активності (конверсія). Якщо Ви готові до подальших витрат на рекламні послуги для підтримки сайту, тоді можете сміливо замовляти його розробку. За статистикою, найбільший успіх у даному виді електронної комерції мають підприємці, які:
Всі дії, пов’язані з офлайн-бізнесом (робота з постачальниками, закупівлі, логістика, прийом дзвінків, маркетинг), займають в інтернеті набагато менше часу, оскільки тут діють зовсім інші правила. Саме тому досвідчені та економічно грамотні бізнесмени частіше запускають вигідні проекти – вони просто виконують знайомі дії, але з інтенсивністю не більше 30%.
Коментарі
Send Comment