
08.12.2017 •
Reading time 6 min
Топ-5 CMS для просування сайтів у 2022 році
Content Management System (CMS), в народі іменується движком, використовується для створення веб-сайтів. Досить часто недосвідчені веб-розробники задаються питанням – чи впливає cms на просування? Відповідь очевидна, впливає. Особливо Ви могли це відчути, якщо хоча б раз спробували побудувати сайт на одному з самописних движків.
Нижче ми навели перелік атрибутів, властивих CMS для SEO.
7 головних атрибутів CMS для SEO-просування
- Зміна URL. Напевно, кожен з нас не раз помічав, що сторінки деяких сайтів мають адресу типу www.nameofyoursite.com/index.php?q=1. Однак, для того щоб Ваш сайт ранжирувався у пошукових системах, його URL повинні бути дружніми для людини, тобто, містити в собі транслітеровані назви розділів і самого товару. Деякі не дуже просунуті движки не дозволяють це зробити.
- Опція редагування метатегів. Далеко не всі CMS містять опцію редагування таких параметрів, як title, description і keywords для кожної сторінки. Наприклад, деякі з них автоматично переносять дані із заголовка та короткого опису до товару.
- Зручне форматування підзаголовків. Створити теги h1-h6 можна в будь-який CMS, але не кожна CMS дозволяє це робити просто, без потреби “влізання” в програмний код сайту. Даний тип тегів дозволяє пошуковим роботам ідентифікувати тематику Вашого сайту та швидше знаходити ключові слова і словосполучення.
- Відображення карти сайту в форматі XML. Карта сайту – це список сторінок сайту в спеціальному форматі XML, представлений в ієрархічному порядку. Така карта робить Ваш інтернет-майданчик впізнаваним для роботів пошукових систем, що безпосередньо впливає на успішність SEO.
- Присутність адміністративної панелі для редагування головної сторінки. Деякі движки з якихось причин не допускають внесення змін головної сторінки сайту через редактор, і адміністратору доводиться правити її атрибути безпосередньо у програмному коді. Це не дуже зручно, особливо для тих, хто обрав движок через недостатні знання html, css та xml.
- Наявність простого у використанні редактора для контенту. Редактор контенту є на будь-якому движку. Але далеко не на будь-якому движку є ЗРУЧНИЙ редактор контенту. Він повинен містити кнопки для редагування шрифтів, стилів і інших css-атрибутів, а також мати можливість завантаження зображень і відеороликів різних форматів. Крім того, редактор не повинен автоматично форматувати Ваш текст (бувають випадки, коли редактори на деяких CMS автоматично виставляють відступи і вирівнюють текст).
- Підтримка великої кількості цікавих плагінів. Чудово, якщо обрана Вами CMS сумісна з великою кількістю незалежних модулів, які дозволяють захистити Ваш сайт від спаму, синхронізувати розробку стандартної версії сайту з мобільною версією, створити соціальний замок для активування діяльності користувачів в рамках Вашого сайту і т.д.
Тепер розглянемо 5 загальновизнаних движків, які мають усі перераховані вище характеристики

5 кращих CMS 2017 для SEO-просування
- WordPress. Дана платформа, на думку багатьох розробників, – це найкраща cms для пошукового просування. Вона має низький поріг входу та ідеально підходить як для базової, так і для поглибленої оптимізації сторінок сайту. У цьому Вам зможуть допомогти абсолютно безкоштовні плагіни Cyr to Lat Enhanced, WordPress SEO by Yoast, All in One SEO Pack, DL Robots.txt, Google XML Maps, Add Meta Tags, Advanced Custom Fields і т.д.
- Yii. Фреймворк Yii надає користувачам можливість підключити розширення Yii SEO, призначене для оптимізації контенту Вашого сайту. Серед його переваг – підтримка сайтів, написаних на декількох мовах, використання зворотної ієрархії для пошуку метаданих, а також додавання метатегів відомих соціальних мереж (наприклад, FB meta).
- Drupal. CMS Drupal пропонує величезний вибір модулів для SEO. Лише за приблизними підрахунками їх близько 50-ти. Крім стандартного набору опцій для просування у пошукових системах, Drupal також надає ряд унікальних можливостей, серед яких- SEO Watcher, SEO Compliance Checker, Scribe SEO Analyzer, SEO Friend, ShURLy і т.д.
- eeZ. Маючи продуманий набір для базового SEO (відстеження дублювання контенту, транслітерація посилань, редагування назв сторінок, оптимізація описів та ін.), EZ надає окремий сервіс MOZ з досить просунутими (як платними, так і безкоштовними) можливостями внутрішнього просування сайту.
- Joomla. І хоча дана платформа у порівнянні з іншими 4-ма є порівняно “недружньою” з точки зору SEO, все ж її досить часто вибирають розробники для створення сайтів. Щоб полегшити процес оптимізації, встановіть собі редактор JCE разом з компонентом SEO Boss Pro, а також переналаштуйте файл .htaccess.
Висновок
Як показує досвід веб-розробників, WordPress – це найкраща CMS для просування сайту. Саме тому якщо Ви хочете самостійно розробити сайт, який має безліч інструментів для внутрішньої SEO-оптимізації, WordPress стане оптимальним вибором.
Коментарі
Send Comment