
Прогнози Google. Аналітика та жодної магії
У новій системі аналітики Google Analytics 4 з’явилися нові функції та можливості. Поміж них — розділ із прогнозами можливих покупок, доходів та втрат. У цій статті лаконічно, але інформативно розглянемо особливості нової функції та які можливості вона дає.
Google Analytics 4: що це таке
GA4 — нова система аналітики, запроваджена пошуковим гігантом. Робота над нею велася з 2017 року. Перша версія з’явилася у 2019-му, а вже у 2020 році система була представлена під нинішньою назвою. У створенні впроваджено нові інструменти для збору даних та аналізу інформації.
Головна відмінність Google Analytics 4 — особлива увага приділяється конкретним діям користувача, а не лише переглядам сторінок. Система враховує та аналізує будь-які дії, які виконує користувач — у тому числі і простий перегляд екрана програми.
Основні відмінності
- Масштабована кросплатформова аналітика, що орієнтується безпосередньо на події.
- Наголос на конфіденційності. Зокрема, тепер не потрібно обов’язково встановлювати куки.
- Простота інтеграції з іншими розробками Google.
- Можливість відстежувати весь шлях користувача — враховуються та зображаються всі його дії на будь-яких пристроях та сервісах.
Ще одне нововведення — з’явився розділ із прогнозованими показниками. На них зупинимося докладніше.

Прогнозовані показники в Google Analytics 4
Розробники системи запровадили нову функцію — прогнозування поведінки відвідувача вебсайту. І тому використовується технологія машинного навчання.
Ця функція є привабливою тим, що дає широкі можливості для отримання важливої інформації про потенційних або реальних клієнтів компанії.
Які показники збирає та аналізує система
Функція працює з трьома прогнозованими показниками:
- Можливість покупки. Система демонструє, наскільки ймовірним є те, що відвідувач, який проявив активність упродовж попередніх 28 днів, у найближчі 7 днів здійснить конверсійну дію.
- Можливість втрати. Показник демонструє, якою є ймовірність, що відвідувач сайту, який проявляв активність на вебресурсі або в додатку протягом 7 днів, не буде активним у наступні 7 днів.
- Прогнозований дохід. Цифра демонструє, який дохід у наступні 28 днів очікується від користувача, який виявляв активність у попередній аналогічний період.
Користь нової функції: у чому вона?
Дані, зібрані з допомогою нової функції, дають змогу не тільки розуміти, на який обсяг продажів можна розраховувати впродовж 7 днів. Тим самим спрогнозувавши завантаженість проєкту та персоналу, що обробляє заявки.
За допомогою цієї інформації можна своєчасно вносити зміни до стратегії, змінювати підходи до обслуговування клієнтів та багато іншого. Тобто, у перспективі, функція дозволить розуміти, як ефективно взаємодіяти з аудиторією.
Коментарі
Send Comment